* DÖVME EYLEMİNİN AÇILIMI: Çeşitli ebatlarda ve renklerde motiflerin,üst deri altına (epidermis - dermis arasına) farklı boyut,çap ve adetlerde cerrahi çelikten üretilmiş iğnelerin ucuna takıldığı elektrikle çalışan bir makine vasıtasıyla toksik etkileri bulunmayan ve avrupa birliği kalite belgeli boyalarla yüzeysel olarak uygulanmasıdır.

dövme deri tabakası
* KULLANDIĞIMIZ ALETLER VE STERİLİZASYON:
* İĞNELER: Dövme yaparken kullandığımız iğneleri ve boyaları dünyanın en iyi dövme ve piercing ekipmanları üreten sürekli çalıştığımız bir ingiliz firmasından sağlamaktayız.İğneleri paslanmaz cerrahi çelikten 0,20-0,25-0,30-0,35-0,40 mm.çaplarında,üzerlerinde yivler bulunan ve çeşitli uzunluklarda üretmelerinin nedeni de biz dövme ve piercing uygulayan kişilerin,yapılacak desen üzerinde daha geniş bir yelpazeyle profesyonelce uygulamamızı sağlamak içindir.

---------------------- --------------------------steril tek kullanımlık piercing iğnesi
* Igneler fabrikasında otomatik makineler tarafından iğne barı adı verilen çubuğa lehimlenip, steril edildikten sonra el değmeden paketlenip kullanıma sunulur.Bu paketler müşterinin yanında açılıp kullanıldıktan sonra imha edilir.Vücuda temas eden bir başka parça olan cerrahi çelik uçlarda studyomuzda cerrahi plastik ve tek kullanımlık olarak kullanılmaktadır.
* BOYALAR: Dövmede kullandığımız boyalar özellikle dövme için araştırılıp üretilmiş olup toksik etkileri bulunmayan , dünya üzerindeki en saygın laboratuarlardan onaylı ve avrupa birliği kriterlerini karşılayan dövme ekipmanlarıdır.Boya dövmeye başlamadan önce, kişiye özel kullanılıp atılan küçük kaplara konur.
--

.- ---- -----dövme için tek kullanımlık boya kapları

 


* DÖVME MAKİNELERİ: Stüdyomuzda dünyanın en kaliteli ve gelişmiş dövme makinelerinden alman üretimi stigma ve cheyenne hawk makineleri kullanılmaktadır.

-- ------- -------..............................................-dövme makineleri ------------
------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
* PIERCING : Piercing vücut tarafından, sorunsuz olarak uyum sağlayabileceği değişik materyallerden üretilmiş takıların sinir haritasına göre çeşitli bölgelere uygulanmasıdır.
* KULLANILAN ARAÇLAR: Cerrahi paslanmaz çelik pensler ,makaslar, cımbızlar ,tek kullanımlık steril kanül iğneler,bölgeyi piercingden önce ve sonra temizlemek içinde çeşitli dezenfektanlardan oluşur.
* TAKILAR: Stüdyomuzun seçtiği ve birincil piercingde kullandığı tüm takılar bütün dünyada sorunsuz olarak kullanılan patentli ve bilimsel araştırmalarla tüm ürünleri onaylanıp desteklenmiş ingiliz WILDCAT tm.firmasından sağlanmaktadır

.wildcat piercing
* TAKI ALAŞIMLARI VE ÖZELLİKLERİ:
* IMPLANTANIUM TIBBİ ÇELİK: Wildcat implantanyum implante edilebilir vücut takıları için yeni kriterleri karşılamak amacıyla kütle cinsinden %0.05 ten ( milyonda 5 parça) daha az nikel içeren bir düşük nikelli alaşım meydana getirmek için yürütülen araştırmalar sonucunda titanyuma alternatif olarak geliştirilmiştir.

* TITANIUM: Kalp kapakçıkları,kalp atışı düzenleyicileri ve vücut protezleri derece 23 titanyumdan imal edilmekte ve milyonlarca insana başarılı şekilde uygulanmaktadır.Biyolojik uygunluk durumu dahili olarak dikkate alınmıştır:derece 23 titanyuma ASTM (ABD tıbbi cihaz ve aletleri standartları örgütü) tarafından onaylanmıştır.Biyolojik materyaller üzerine yapılan yakın tarihli uluslararası bir sempozyumda öne sürülen belgelerde tütanyum biyolojik olarak 5 elementten biri olarak gösterilmiştir.Bizim kullandığımız wildcat G23 titanyum takılardır.
* BLACKLINE: On yılık bir süre boyunca binlerce kişi üzerinde yürütülen geniş çaplı sensitizasyon deneylerinde hiçbir biyolojik uyumluluk sorunu yaşanmamıştır.Blackline vücut takılarının tümü G23 tıbbi titanyum alt tabakası üzerine uygulanmış PVD kaplamadan meydana gelmektedir.Plazma ve alt tabaka arasında tane düzeni açısından hiçbir uyuşmazlık bulunmadığından yapışma son derece mükemmel olur.blackline vücut takıları kalıcı,çizilmez,rengi solmaz ve biyolojik olarak etkisiz kabul edilmektedir.
* ZIRCON GOLD: G23 cerrahi titanyumdan imal edilmiş seçkin bir vücut takısı olup altın renkli PVD kaplama seçeneği sunmaktadır.Zirkonyum nitrür bağımsız biyolojik test laboratuarlarınca test edilmiş,kemik,cilt veya kanla temas eden harici ve dahili tıbbi cihazlar için biyolojik açıdan uyumluluğu belgelenmiştir.
* STERİLİZASYON: Stüdyomuzda kullanılan ve müşterinin vücuduyla,derisiyle veya kanıyla temas eden tüm malzemeler tek kullanımlıktır.

 

Direk müşteriyle teması olmayan fakat dövme ve piercingde kullanılan diğer demirbaş paslanmaz cerrahi çelikler sırasıyla:

* ultrasonic temizleyici (dezenfektan sıvısı içinde)

* Buharlı otoklav sterilizasyonu(avrupa ve amerika standartları onaylı)
* ultraviyole ışıklardan geçirilir..
*Ayrıntılı bilgi için bize ulaşın.